Ogrody zimowe Łomża

Ogrzewanie

Jest ono jednym z głównych elementów wyposażenia każdego ogrodu zimowego przeznaczonego do całorocznego użytkowania, dzięki któremu będzie można utrzymać optymalną, najbardziej odpowiadającą Państwu temperaturę. W ciepłej i domowej atmosferze będzie można cieszyć się urokami otaczającego ogrodu w zimowym wydaniu. Możliwości ogrzewania ogrodu zimowego jest wiele, a przy ich wyborze należy kierować się tym jaką rolę ma pełnić otrzymane dodatkowe pomieszczenie. Do rodzajów dostępnych metod ogrzewania należą między innymi:

  • Ogrzewanie kominkowe - zastosowanie kominka w ogrodzie zimowym jako źródła  ciepła to coraz bardziej popularna forma ogrzewania. Dodatkowo kominek  zapewnia wnętrzu  niepowtarzalny charakter i klimat, nadając pomieszczeniu określony styl. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kominków w zależności od wydajności, rodzaju  opału, sposobu dystrybucji ciepła oraz samego wyglądu.  

Ogrzewanie kominkowe

  • Ogrzewanie podłogowe - ogrzewanie podłogowe należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów ogrzewania. Może być wykonane jako ogrzewanie wodne, które wymaga podłączenia do istniejącej instalacji ogrzewającej budynek lub z wykorzystaniem elektrycznych mat grzewczych.  Spośród dostępnych metod grzewczych jest to rozwiązanie najbardziej dyskretne i niezajmujące wolnej przestrzeni.  

Maty grzewcze

  • Ogrzewanie tradycyjne (grzejniki) - ten sposób ogrzewania jest nadal powszechnie stosowany do ogrzewania ogrodów zimowych. Grzejniki mogą być instalowane przy ścianie budynku lub wzdłuż ścian bocznych ogrodu zimowego. 

Grzejnik w ogrodzie zimowym grzejnik w ogrodzie zimowym

  • Nagrzewnice podłogowe - to również bardzo popularny i skuteczny sposób na ogrzanie ogrodu zimowego. Zaletą tego sposobu ogrzewania jest to, że nagrzewnice układane są w specjalnym kanale w podłodze wzdłuż ścian bocznych ogrodu zimowego. Nie zajmują powierzchni, mają łatwy dostęp oraz grzeją ściany boczne ogrodu zimowego z bliskiej odlegśości tworząc swoistą kurtyną ciepłego powietrza.

 ogrzewanie