Stałe zabudowy basenów

Stałe zabudowy basenów

Ze względu na klimat w którym mieszkamy użytkowanie otwartych basenów jest ograniczone w większej części roku. Często decyzję o budowie basenu na zewnątrz wymusza układ pomieszczeń w budynku oraz brak dodatkowej powierzchni, który nie pozwala na lokalizację basenu wewnątrz. Dlatego w przypadku gdy basen znajduje się na zewnątrz i chcemy korzystać z niego przez cały rok, doskonałym rozwiązaniem jest jego zabudowa. Pozwala to cieszyć się z kąpieli w basenie niezależnie od pogody, oraz warunków atmosferycznych panujących na dworze. Ellegance ma duże doświadczenie w takich realizacjach, zarówno dla osób prywatnych jak i dla hoteli i restauracji. 

Zabudowa basenu stała Niechorze

Zabudowy basenów wykonujemy w konstrukcji aluminiowej. W przypadku dużych powierzchni dodatkowo  stosowana jest podkonstrukcja stalowa, która pozwala na montaż zabudów w dowolnej strefie obciążenia śniegiem i różnych warunkach klimatycznych. Każda konstrukcja wykonywana jest na indywidualne zamówienia Klientów. Zabudowy basenów mogą być zarówno w wersji wolnostojącej jak też w połączeniu z budynkiem. Na dachu stosowane jest szkło o różnych konfiguracjach – pakiety 2 lub 3 szybowe. Może być stosowane pokrycie pełne z paneli sandwich, a czasami jako pokrycie mieszane – częściowo panel i częściowo szkło. 

Zabudowa basenu stała

Dzięki zabudowaniu basenu w formie stałej, otrzymujemy dodatkową przestrzeń w około basenu, którą możemy zagospodarować według własnego uznania. Umieszczając tam roślinność i wygodne leżaki możemy stworzyć strefę relaksu i odpoczynku.

Ze względu  na  funkcję  zabudowy  basenu ważna jest wentylacja:

  •  naturalna  – w postaci okien dachowych  sterowanych elektrycznie, 

Zabudowa basenu okno dachowe Zabudowa basenu stała okno dachowe

  • mechaniczna – w postaci specjalnych systemowych wywietrzników w pakietach szybowych ścian 

Wywietrznik w ogrodzie zimowym Wywietrznik w zabudowie tarasu

  •  grawitacyjna – drzwi przesuwne lub harmonijkowe.  

Drzwi przesuwne zabudowa basenu

Wentylację mechaniczną i klimatyzację na zamówienie Klientów wykonują współpracujące z nami  specjalistyczne firmy, świadczące swoje usługi fachowo i profesjonalnie.

+48 602 300 870

Zadzwoń teraz i skorzystaj z atrakcyjnej oferty lub wyślij do nas wiadomość​

Make an Enquiry

Name
Surname
Email
Email
Select service
Select Date

Select Time

By signing and clicking Submit, you affirm you have read and agree to the Privacy Policy
and ёTerms of Use, and want to receive news.