Systemy przeciwsłoneczne

Systemy przeciwsłoneczne

Jeśli projektowany dla Państwa ogród zimowy, będzie znajdował się miejscu szczególnie narażonym na promienie słoneczne, warto pamiętać o możliwości zamontowania rolet lub żaluzji. Zastosowanie odpowiedniego systemu zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia, co w znacznym stopniu ogranicza konieczność korzystania z urządzeń klimatyzacyjnych.

Struktura stosowanych tkanin jest niezwykle trwała, co gwarantuje wytrzymałość wybranych rolet. Specjalny system naciągu umożliwia efektywną pracę systemu, zarówno na pochyłych jak i płaskich powierzchniach. Kolorystyka wyboru materiału jest dowolna. 

System przeciwsłoneczny ogrodu zimowego

W celu ochrony przed zbyt mocnym nasłonecznieniem wnętrza ogrodu zimowego możliwe jest zastosowanie żaluzji (rolet) dachowych i ściennych. Żaluzje dachowe do ogrodu zimowego mogą być stosowane w wersji wewnętrznej i zewnętrznej:  

  • Żaluzja zewnętrzna –  montowana jest na zewnątrz konstrukcji dachu ogrodu zimowego, czy też zadaszenia tarasu, sterowana jest elektrycznie lub za pomocą systemu tzw. automatyki pogodowej – otwierana i zamykana za pomocą czujek wiatru i słońca.

   Rolety zewnętrzne Rolety zewnętrzne tarasu zimowego

  • Żaluzje wewnętrzne – mogą być w wersji manualnej lub elektrycznej, montowane między krokwiami dachu ogrodu zimowego. Ten typ żaluzji stanowi dodatkowy element wystroju wnętrza ogrodu zimowego.   

Żaluzje zewnętrzne tarasowe Żaluzje zewnętrzne system przeciwsłoneczny

 rolety wewnętrzne tarasowe rolety rzymskie tarasu zimowego

Żaluzje lub rolety zastosowane na ścianach, są alternatywą dla zasłon lub firanek. Pozwolą stworzyć we wnętrzu ogrodu zimowego klimatyczny nastrój. Ochronią nie tylko przed promieniami słońca, ale też zapewnią nieco intymności, osłaniając przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Dzięki zasuwanym żaluzjom to Państwo decydują kiedy i w jakim stopniu chcecie, aby wnętrze ogrodu zimowego było widoczne dla innych.

W dowolnym dla Państwa momencie roletę można całkowicie zwinąć i cieszyć się błękitem rozpostartego nad głową nieba. 

+48 602 300 870

Zadzwoń teraz i skorzystaj z atrakcyjnej oferty lub wyślij do nas wiadomość​

Make an Enquiry

Name
Surname
Email
Email
Select service
Select Date

Select Time

By signing and clicking Submit, you affirm you have read and agree to the Privacy Policy
and ёTerms of Use, and want to receive news.