Zacienienia w ogrodach zimowych – Systemy przeciwsłoneczne

Jest wiele opinii, że w ogrodach zimowych latem jest bardzo gorąco, a zimą zbyt zimno.

W 80% jest to niestety prawda, ale ten efekt można zmienić za pomocą systemów słonecznych.

W następstwie takich opinii wielu klientów nie chce się zdecydować na taką inwestycję, stwierdzając, że nie ma sensu wydawać pieniędzy i nie cieszyć się ogrodem zimowym przez cały rok a jedynie wtedy kiedy są sprzyjające warunki na zewnątrz.

Warto jednak trafić do profesjonalnej firmy, producenta ogrodów zimowych, który posiada wieloletnie doświadczenie i jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania aby klient mógł cieszyć się ze swojego ogrodu zimowego.

Na  warunki panujące wewnątrz ogrodu zimowego ma wpływ między innymi:

1. Lokalizacja ogrodu zimowego w stosunku do stron świata

2. Zastosowane pakiety szybowe – czy jest to szkło pojedyncze, podwójne, potrójne

3. Jaki rodzaj szkła został/ma być zastosowany – jest bardzo wiele rodzajów szkła aby obniżyć temperaturę wewnątrz, aby zmniejszyć natężenie światła (operację słońca)

4. Jaki jest system osłon przeciwsłonecznych zewnętrznych i wewnętrznych

5. Wentylacja naturalna i mechaniczna

6. Klimatyzacja

Tak więc decydując się na ogród zimowy, należy już na etapie projektu uwzględnić wyposażenie go w osłony przeciwsłoneczne.

W innym przypadku w upalne letnie dni stanie się on bezużyteczny, ponieważ będzie w nim bardzo gorąco, stworzy się wręcz tropikalny klimat jak w szklarni, a przecież nie o takie warunki nam chodzi.

Czy  lepszym rozwiązaniem są osłony na zewnątrz czy wewnątrz ogrodu zimowego?

W zaciemnieniu ogrodu zimowego największy problem stanowi dach. Do jego osłony przeciwsłonecznej stosuje się dwa rodzaje osłon:

1. Osłony zewnętrzne

2. Osłony wewnętrzne

Osłony zewnętrzne

Są one bardzo skuteczne, ponieważ oprócz tego, że tworzą cień wewnątrz to także odbijają promienie słoneczne co wpływa na obniżenie temperatury wewnątrz. Ten rodzaj zacienienia jest najbardziej popularny. Zwykle są to specjalne markizy dachowe systemowe typu. Veranda, dedykowane specjalnie dla dachów szklanych. Są one sterowane elektrycznie za pomocą pilota.

Markizy dachowe zapewniają przyjemny, chłodny klimat we wnętrzu przeszklonych pomieszczeń, nawet w najcieplejsze letnie dni.

Markizy do ogrodów zimowych komfortowo zaciemniają dachy o najbardziej wyszukanych kształtach. Przemyślana technika obciążników zapewnia bezpieczną i pewną obsługę oraz optymalne napięcie poszycia  w dowolnej sytuacji.

Montaże markiz w przeszklonych ogrodach zimowych zapobiega tropikalnym temperaturom i gwarantuje rewelacyjny wypoczynek w nich, niezależnie od ilości słońca na zewnątrz.

Osłony wewnętrzne

Do zasłaniania dachów od wewnątrz coraz częściej stosowane są żaluzje plisowane (plisy), ale także i rolowane markizy sterowane także za pomocą pilota.  Markizy stosowane od wewnątrz dają przyjemny cień a jednocześnie tworzą aranżację wnętrza, szczególnie gdy są to np. markizy tzw. rzymskie, które mogą być zasuwane, rozsuwane ręcznie, manualnie lub elektrycznie za pomocą pilota.  Ponadto tkaniny stosowane do markiz wewnętrznych są w bardzo dużym i ładnych wyborze.

Do zobaczenia w kolejnym artykule, w którym postaramy się przekazać jeszcze więcej informacji dot. ogrodów zimowych.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Make an Enquiry

Name
Surname
Email
Email
Select service
Select Date

Select Time

By signing and clicking Submit, you affirm you have read and agree to the Privacy Policy
and ёTerms of Use, and want to receive news.