Typy – rodzaje ogrodów zimowych

Ogrody zimowe można podzielić na dwa podstawowe typy:

Rodzaj I –  ogród zimowy  tzw. sezonowy – wykonany w technologii profili bez termoizolacji

Rodzaj II –  ogród zimowy  tzw. całoroczny – wykonany w technologii profili z termoizolacją

Te dwa rodzaje ogrodów zimowych, jak z samej nazwy wynika, różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem i możliwym czasem użytkowania w ciągu roku.
 

I. Ogród zimowy sezonowy – bez termoizolacji

 Zwany  również potocznie ogrodem ’’zimnym’’ jest konstrukcją  wykonaną z profili aluminiowych bez termoizolacji. Także ściany boczne i pokrycie dachu nie zapewnia izolacyjności termicznej gdyż nie są to pakiety 2 lub 3 szybowej a pojedyncze hartowane lub bezpieczne klejone szyby.

Często oprócz zabudowy tarasów stosowane są jako zabudowy balkonów.  Ze względów termicznych taka konstrukcja nie spełnia funkcji pomieszczenia do spędzania w czasie zimy. Konstrukcja ta wymaga dodatkowego ogrzania przez różne źródła ciepła. Oczywiście przy obecnie panujących łagodnych zimach przy zastosowaniu ogrzewania można użytkować taki ogród zimowy, jednakże nie zapewni to tak dobrych warunków jak konstrukcja z termoizolacją.

II. Ogród zimowy całoroczny – z termoizolacją

Jest  zbudowany z profili z termoizolacją  przy jednoczesnym  zastosowaniu szklenia dachu i ścian bocznych z pakietami 2 lub 3 szybowymi o współczynnikach przenikania  ciepła miedzy 1,1 a 0,6 do 0,7 gdy  dla szklenia szkłem pojedynczym wynosi on około 5 – 6 . Różnica więc jest bardzo duża. Dzięki profilom z termoizolacją  i pakietom 2 lub 3  szybowym można  w ogrodzie zimowym można utrzymać taką temperaturę i klimat jak  w pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych.

Make an Enquiry

Name
Surname
Email
Email
Select service
Select Date

Select Time

By signing and clicking Submit, you affirm you have read and agree to the Privacy Policy
and ёTerms of Use, and want to receive news.