Ogrody zimowe Łomża

Stałe zabudowy basenów

Ze względu na klimat w którym mieszkamy użytkowanie otwartych basenów jest ograniczone w większej części roku. Często decyzję o budowie basenu na zewnątrz wymusza układ pomieszczeń w budynku oraz brak dodatkowej powierzchni, który nie pozwala na lokalizację basenu wewnątrz. Dlatego w przypadku gdy basen znajduje się na zewnątrz i chcemy korzystać z niego przez cały rok, doskonałym rozwiązaniem jest jego zabudowa. Pozwala to cieszyć się z kąpieli w basenie niezależnie od pogody, oraz warunków atmosferycznych panujących na dworze. Ellegance ma duże doświadczenie w takich realizacjach, zarówno dla osób prywatnych jak i dla hoteli i restauracji. 

Zabudowa basenu Niechorze

Zabudowy basenów wykonujemy w konstrukcji aluminiowej. W przypadku dużych powierzchni dodatkowo  stosowana jest podkonstrukcja stalowa, która pozwala na montaż zabudów w dowolnej strefie obciążenia śniegiem i różnych warunkach klimatycznych. Każda konstrukcja wykonywana jest na indywidualne zamówienia Klientów. Zabudowy basenów mogą być zarówno w wersji wolnostojącej jak też w połączeniu z budynkiem. Na dachu stosowane jest szkło o różnych konfiguracjach - pakiety 2 lub 3 szybowe. Może być stosowane pokrycie pełne z paneli sandwich, a czasami jako pokrycie mieszane - częściowo panel i częściowo szkło. 

zabudowa basenu

Dzięki zabudowaniu basenu w formie stałej, otrzymujemy dodatkową przestrzeń w około basenu, którą możemy zagospodarować według własnego uznania. Umieszczając tam roślinność i wygodne leżaki możemy stworzyć strefę relaksu i odpoczynku.

Ze względu  na  funkcję  zabudowy  basenu ważna jest wentylacja:

-  naturalna  - w postaci okien dachowych  sterowanych elektrycznie, 

okno dachowe

 okno dachowe

-  mechaniczna – w postaci specjalnych systemowych wywietrzników w pakietach szybowych ścian 

wywietrznik w ogrodzie zimowym   wywietrznik

 - grawitacyjna - drzwi przesuwne lub harmonijkowe.  

Drzwi przesuwne zabudowa basenu

Wentylację mechaniczną i klimatyzację na zamówienie Klientów wykonują współpracujące z nami  specjalistyczne firmy, świadczące swoje usługi fachowo i profesjonalnie.